Degree programmes (first-cycle,second-cycle, long-cycle) - 2025/2026

switch registrations cancel selection

The offer displayed on this page is limited to the selected registration. If you want to see the rest of the offer, select a different registration.

chemia materiałów i nanotechnologia studia stacjonarne drugiego stopnia

Details
Code DUCHMN_16
Organizational unit Faculty of Chemistry
Field of studies chemia materiałów i nanotechnologia
Form of studies Full-time
Level of education Second cycle
Educational profile academic
Language(s) of instruction Polish
Minimum number of students 15
Admission limit 30
Duration 3 semestry
Required document
  • Wykształcenie wyższe
  Ask a question
There is currently no active phase.

Upcoming phases in this registration:
  • Phase 1 (22.01.2026 12:00 – 12.02.2026 23:59)

Harmonogram rekrutacji

Rozpoczęcie rejestracji 22 stycznia 2026
Ostatni dzień rejestracji 12 lutego 2026
Ostatni dzień wnoszenia opłaty rekrutacyjnej 12 lutego 2026
Ostatni dzień przydziału opłaty rekrutacyjnej do kierunku 17 lutego 2026 do godz. 9.00
Ostatni dzień na wprowadzanie wyników 17 lutego 2026 do godz. 9.00
Ogłoszenie wyników kwalifikacji 17 lutego 2026
Termin składania dokumentów 18 lutego 2026
Ostatni dzień oczekiwania na dokumenty wysłane pocztą 20 lutego 2026
(decyduje data stempla pocztowego - 18.02.2026)
Ostateczny termin ogłoszenia informacji o przyjęciu 20 lutego 2026

 

Wymagane dokumenty

 Kandydaci na studia składają wymagane dokumenty w formie papierowej w terminie wynikającym z terminarza rekrutacji:

  • formularz ankiety osobowej - wydrukowany z systemu i podpisany przez kandydata - ankieta jest możliwa do pobrania odrębnie z każdego kierunku, na który zapisał się kandydat - należy zwrócić uwagę na nazwę kierunku (formularz ankiety osobowej znajduje się na koncie kandydata w zakładce "Zgłoszenia rekrutacyjne" przy danym kierunku -> "Dokumenty i dalsze kroki")
  • zdjęcie w formie papierowej - spełniające wymogi określone dla zdjęć do dowodów osobistych;
  • oryginał i kserokopia dyplomu/odpisu wydanego przez uczelnię (oryginał/odpis dyplomu zostanie po poświadczeniu zwrócony kandydatowi po zakończeniu rekrutacji w terminie i miejscu wskazanym przez Wydział); 
  • oryginał i kserokopia suplementu wydanego przez uczelnię (suplement zostanie po poświadczeniu zwrócony kandydatowi po zakończeniu rekrutacji w terminie i miejscu wskazanym przez Wydział);
  • w przypadku braku suplementu do dyplomu (dla kandydatów z dyplomem sprzed 2005 r.) - wyciąg z indeksu poświadczony przez macierzystą uczelnię;
  • zaświadczenie o uzyskanej średniej ze studiów wyższych;
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiów na wybranym kierunku, poświadczone przez lekarza medycyny pracy (lista podmiotów wykonujących nieodpłatnie badania lekarskie kandydatów do szkół wyższych w województwie łódzkim) - skierowanie wraz z drukiem zaświadczenia do pobrania na koncie kandydata w zakładce "Zgłoszenia rekrutacyjne" przy danym kierunku -> "Dokumenty i dalsze kroki";

Terminy i miejsce składania dokumentów

Kandydaci zakwalifikowani składają komplet wymaganych dokumentów w dniu 18 lutego 2026 r. Dokładny harmonogram i miejsce składania dokumentów zostaną podane w późniejszym terminie.

Zasady kwalifikacji

Dla absolwentów studiów inżynierskich i magisterskich kierunków: Chemia materiałów i nanotechnologia, Chemia, Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu, Chemia kosmetyczna, Analityka chemiczna oraz kierunków o pokrewnych programach.

Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów, w przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń ocena na dyplomie plus średnia ocen ze studiów inżynierskich kierunku Chemia materiałów i nanotechnologia oraz pokrewnych lub magisterskich kierunku Chemia, Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu, Chemia kosmetyczna, Analityka chemiczna lub kierunków o pokrewnych programach.

Niezbędne jest złożenie dyplomu ukończenia studiów wraz z suplementem zawierającym program studiów z wykazem godzin dydaktycznych, punktów ECTS i ocen. W przypadku braku suplementu należy przedstawić wyciąg z indeksu poświadczony przez macierzystą uczelnię.

Do kwalifikacji dopuszczeni będą tylko ci kandydaci, którzy zrealizowali program studiów pierwszego stopnia dający możliwość wypełnienia w trakcie studiów drugiego stopnia efektów uczenia się stawianych absolwentowi studiów pierwszego stopnia na kierunku Chemia materiałów i nanotechnologia (do ok. 200 godzin różnic programowych do uzupełnienia w ciągu dwóch lat). Podejmując decyzję o przyjęciu tych kandydatów Podkomisja Rekrutacyjna określa różnice programowe, które kandydat powinien uzupełnić w trakcie trwania studiów.

Dodatkowe informacje

Nabór od semestru letniego.