Studia podyplomowe - 2025/2026

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Rzeczoznawstwo uzbrojenia - zapisy poza systemem rekrutacyjnym

Szczegóły
Kod ZP02_RU
Jednostka organizacyjna Wydział Filozoficzno-Historyczny
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Zapisy w IRK nie są prowadzone; w celu zapisania się na studia należy kontaktować się bezpośrednio z Wydziałem (sekcja Kontakt)

Opis studiów

Studia podyplomowe "Rzeczoznawstwo Uzbrojenia" prowadzone na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ są studiami doskonalącymi, przeznaczonymi dla osób, które chcą w przyszłości pracować w charakterze biegłych sądowych lub, po spełnieniu odpowiednich warunków, jako rzeczoznawcy uzbrojenia. Ponadto studia kierujemy do pracowników służb mundurowych (Policji, Straży Granicznej itp.), placówek muzealnych i kulturowych oraz osób związanych ze środowiskami kolekcjonerskimi oraz rekonstrukcji historycznych. Program studiów obejmuje przygotowanie teoretyczne i praktyczne słuchacza do pracy w/w zawodach.

Celem studiów jest wstępne przygotowanie słuchaczy do pracy w charakterze biegłych sądowych oraz, po spełnieniu niezbędnych wymagań, jako rzeczoznawców. Studia mają na celu wyposażenie słuchaczy w praktyczne oraz teoretyczne umiejętności konieczne do pracy w zakresie rzeczoznawstwa uzbrojenia historycznego i współczesnego. Jednocześnie studia mają wykształcić u słuchacza umiejętności analitycznego i krytycznego myślenia. Do uzyskania powyższych celów służyć będą zajęcia z rzeczoznawstwa, aspektów prawnych konserwacji zabytków oraz bronioznawstwa.

Studia kończą się napisaniem pracy końcowej w ramach zajęć seminaryjnych. Uzyskanie uprawnień rzeczoznawcy w zakresie uzbrojenia historycznego reguluje Rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 10 maja 2004 r., w sprawie rzeczoznawców ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w zakresie opieki nad zabytkami. Studia przygotowują profesjonalistów posiadających wiedzę teoretyczną, umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne niezbędne do podjęcia praktyki rzeczoznawczej lub pracy w charakterze biegłego sądowego.

Wymagane dokumenty

  • podanie o przyjęcie na studia do kierownika studiów,
  • kwestionariusz osobowy,
  • cv,
  • poświadczona przez UŁ kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych lub jego odpisu wydanego przez uczelnię (oryginał do wglądu).

Rekrutacja

Nabór na studia podyplomowe odbywa się poza systemem rekrutacyjnym.

Szczegółowe informacje dostępne są pod linkiem: https://www.archeologia.uni.lodz.pl/studia/studia-podyplomowe

Kontakt

Koordynator: dr Olgierd Ławrynowicz,  olgierd.lawrynowicz@uni.lodz.pl
Sekretariat: mgr Joanna Gołębiowska, tel. 42 66 55 411, instytutarcheo@uni.lodz.pl